• Salmenpark, Rheinfelden, Švýcarsko

  Projekt kombinuje rezidenční, kancelářské a retailové prostory do jednotného urbanistického celku. Nachází se přímo na řece Rýn, obklopen přírodou. Na jednotlivých budovách byly použity fasádní desky a fasádní tvarové prvky Polycon, které tvoří výrazný prvek celého architektonického záměru.

 • ARCHITECT@WORK, Vídeň

  12. – 13. října 2016 se bude ve Vídni konat výstava ARCHITECT@WORK, která je vyhledávána významnými architekty a designéry. Polycon bude vystavovat své produkty ve stánku č. 5 - Polycon by AMARI. Budeme se na Vás těšit v prostorách našeho stánku.

 • Meadows, Edmonton

  Rekreační středisko Meadows Community je prvním volnočasovým zařízením tohoto typu v Edmontonu. Na více než 20 000 m2 se rozkládá veřejná knihovna, tělocvična, dvě kluziště a mnoho dalšího. Fasáda budovy byla realizována z prvků Polycon, které byly vyráběny na míru dle požadavků zákazníka.

 • ABZ Zoll, Liestal

  Koncem roku 2015 byla dokončena realizace projektu ABZ Zoll v oblasti Liestal. Budova sloužící jako škola, byla realizována s unikátními fasádními obklady Polycon. Použito bylo téměř 1600 m2 rovných desek a prostorových prvků. Svým barevným provedením a řešením povrchových struktur získal objekt jedinečný charakter.

 • Migros City, Curych

  Multifunkční obchodní centrum Migros City v samotném srdci Zürichu bylo dokončeno. V rámci projektu bylo použito více než 3500 m2 sklovláknobetonových prostorových prvků Polycon. Barevné provedení a celkový koncept fasádních obkladů Polycon, byl vyvinut a realizován dle přání klienta a architektů tak, aby celý projekt architektonicky zapadl do historického centra finanční metropole.

 • Metro Petřiny, Česká republika

  Fasádní panely Polycon s unikátní povrchovou strukturou byly instalovány v rámci realizace prestižního projektu pražského metra na fasádu výstupního vestibulu nové stanice metra Petřiny.

 • Meadows, Kanada

  Projekt volnočasového střediska a knihovny Meadows se nachází v Meadows, na území okresního parku v Edmontonu – Kanada. Objekt nabízející vnitřní a venkovní rekreační možnosti, vytváří aktivní zařízení, které je veřejnosti otevřeno po celý rok. Tento objekt, šetrný k životnímu prostředí, zahrnuje ve své konstrukci přírodní materiály. Pro venkovní odvětrávané fasády byly použity panely Polycon. Provedení v přírodní bílé barvě a v kombinaci hladkých a pískovaných povrchů tvoří konečný přirozený vzhled budovy.

 • Migros City, Curych

  V říjnu 2014 byla dokončena realizace jedinečného projektu v samotném srdci Curychu. V rámci generální rekonstrukce obchodního domu Migros City byly pro realizaci fasádního obkladu použity 3D prvky a elementy Polycon.

 • BAU 2015

  Od 19. do 24. ledna 2015 jsme se zúčastnili největšího stavebního veletrhu BAU 2015 v Mnichově. Byli jsme jednou z více než 2000 vystavujících firem. Děkujeme všem, kteří nás navštívili a zajímali se o naše produkty v prostorách našeho stánku.

 • Veletrh v Mnichově

  Vážení obchodní přátelé, dovolujeme si Vás touto cestou pozvat k návštěvě naší prezentace na veletrhu BAU 2015 v Mnichově od 19. do 24.ledna 2015. Budeme se na Vás těšit v prostorách haly A2.

 • Stuyvenberg Ziekenhuis Antwerpen, Belgie

  Jedinečný projekt, který byl dokončen na jaře 2014. Projekt zahrnuje výrobu a realizaci tvarových prvků materiálu Polycon Aura real3D, které na fasádě kombinují všechny výhody a přednosti lehkých, tenkostěnných fasádních obkladů. Na objektu bylo použito téměř 2000 výrobků ve více jak 200 unikátních tvarech a rozměrech.

 • Projekt MFA Pijnacker

  Projekt MFA Pijnacker, na obkladu fasády byla použita kombinace hladkých panelů a unikátní pohledové struktury

 • Graphic Concrete

  V blízké budoucnosti bude představena nová inovoativní technologie, která umožní jedinečné a unikátní řešení pohledových struktur. Tato technologie vzniká díky úzké spolupráci Polycon a Graphic Concrete (http://www.graphicconcrete.fi)

 • Fasádní obkladové panely a prostorové prvky polycon, se strukturovaným povrchem RECKLI zdobí právě dokončovaný projekt Gouwedepot ve městě Moordrecht (NL). Jedinečný design a dokonalé provedení realizační firmy přispělo ke vzniku velice zajímavého projektu.

 • Během letošního ročníku architect@work v Zürichu byly prezentovány nové produkty z materiálu polycon. Možnost jejich použití byla předmětem velkého zájmu architektů, projektantů a dalších návštěvníků.

 • V prosinci byla dokončena realizace fasády projektu EAM v Chur. Fasáda je tvořena unikátními 3d prvky ze sklovláknobetonu polycon. Horizontální prvky byly dodány včetně vnitřní tepelné izolace, kde izolace je součástí samotného prvku.

 • Pro realizaci odvětrávané fasády na projektu Feldpark Zug (CH) byly použity sklovláknobetonové panely polycon v provedení S 02.1.

 • Pro realizaci odvětrávané fasády na objektu v Antverpách (BE) byly vybrány a jsou dodávány speciální prostorové sklovláknobetonové prvky polycon (3D).

 • Pro realizaci odvětrávané fasády na objektu v Amriswil (CH) byly použity speciální prostorové prvky polycon (3D).

 • V průběhu léta 2014 byla realizována odvětrávaná fasáda z unikátních panelů polycon na objektu v New Yorku, USA na rohu 46th Street a 10th Avenue. Objekt se nachází v historické čtvrti a proto zde byly od začátku kladeny přísné požadavky na kvalitu a výběr materiálu a proto byl zvolen polycon.

 • Komplex továrny Nedinsco (Carl Zeiss) ve městě Venlo v Holandsku, Architekt Hans Schlag (Architektura Bauhaus). Postaveno 1920 - 1923, při přestavbě 2011 – 2012 byly na stavbu dodány parapety z materiálu polycon.

 • Rekonstrukce objektu České zemědělské univerzity v Praze, odvětrávaná fasáda z POLYCONU.

 • 20. Mezinárodní odborný veletrh stavebních materiálů BAU 2013 se bude konat od 14 - 19 Ledna 2013 v Mnichově (Německo), kde můžete navštívit také prezentaci materiálu „Polycon“ v sekci A2.120 / RECKLI (Ventilated Facade Systems)

 • Technologický park výrobního závodu SKLOCEMENT PLUS byl rozšířen o nové ŘEZACÍ A FRÉZOVACÍ 5-ti OSÉ CNC CENTRUM, které je speciálně navrženo a vyrobeno pro obrábění sklovláknobetonových velkoplošných materiálů polycon.

 • Na jaře tohoto roku byla dokončena realizace fasádního obkladu na projektu: Forum Nová Karolina Ostrava - nejmodernější nákupní a zábavní centrum s 250 obchodními jednotkami.
  Nákupní centrum je první dokončenou částí první etapy jednoho z největších urbanistických revitalizačních projektů v České republice.
  Fasádní obklad je proveden ze sklovláknobetonových desek polycon se strukturou Travertin.
  Sklovláknobetonové desky byly použity jak na vnějších fasádách, tak i v interiérech budovy.
  Fasády jsou tvořeny deskami o modulovém rozměru zpravidla 1 × 3 m. Celkem bylo na projekt dodáno 18.000m2 obkladových desek polycon.

 • Na jaře 2012 byla dokončena realizace fasádního obkladu na projektu: Residenční bydlení Venlo. Použitý fasádní obklad je proveden ze specifických sklovláknobetonových desek polycon v kontrastu s klasickou cihlovou fasádou charakteristickou pro holandské domy, kde kombinací těchto přírodních materiálů bylo dosaženo originálního moderního vzhledu budov vsazených do zalesněné oblasti.

 • "Material Xperience 2012" se bude konat od 25 - 27 Ledna 2012 v Ahoy, Rotterdam (Holandsko). "Svět inspirace "je tématem "Material Xperience 2012", kde SKLOCEMENT PLUS s.r.o. se bude podílet spolu se svým obchodním partnerem a zástupcem pro západní Evropu na prezentaci produktů a aplikací ze sklovláknobetonu "polycon".

 • Titul v soutěži Stavba roku 2011 získal projekt SPOLEČENSKÉ CENTRUM TRUTNOVSKA PRO KULTURU A VOLNÝ ČAS – UFFO. SPOLEČENSKÉ CENTRUM TRUTNOVSKA PRO KULTURU A VOLNÝ ČAS – UFFO představuje jedno z nejmodernějších kulturních prostorů v České republice. Při realizaci odvětrávané fasády byl jako obkladový materiál pro své jedinečné vlastnosti a nezaměnitelný vzhled přírodního materiálu použit materiál polycon.

 • Cenu v kategorii "NOVOSTAVBA" v prestižní soutěži "GRAND PRIX ARCHITEKTŮ" získal projekt Bytový dům Ostravská Brána, kde na fasádě objektu byly použity velkoplošné sklovláknobetonové desky polycon.

 • Technologický park výrobního závodu SKLOCEMENT PLUS byl rozšířen o nové VRTACÍ CNC CENTRUM, které je speciálně navrženo a vyrobeno pro obrábění sklovláknobetonových velkoplošných materiálů polycon.

 • „Material Xperience 2011“ se bude konat od 7-11 únoru 2011 v areálu výstaviště Jaarbeurs Utrecht (Nizozemsko). „Material Xperience 2011“ je výstava zaměřená na prezentaci materiálů a výrobků s vysokou přidanou hodnotou. SKLOCEMENT PLUS s.r.o. se bude podílet spolu se svým obchodním partnerem a zástupcem pro západní Evropu na prezentaci produktů a aplikací ze sklovláknobetonu „polycon“.

 • je vydán nový prospekt zaměřený na fasády a obklady z materiálu polycon. Nový prospekt je také k nahlédnutí a ke stažení v sekci „Ke stažení“.

 • proběhlo slavnostní otevření Kongresového centra Zlín (KUC Zlín) za účasti významných politických a kulturních osobností, včetně premiéra ČR pana RNDr. Petra Nečase a předsedkyně poslanecké Sněmovny paní Miroslavy Němcové. Slavnostního ceremoniálu se také zúčastnila samotná autorka celého projektu ing. arch. Eva Jiřičná.

 • v průběhu první poloviny roku 2010 byla dokončena realizace sklocementové fasády na projektu Městské Brány Ostrava. Projekt byl realizován v úzké spolupráci s architekty projektu „KUBA & PILAŘ architekti“

 • byla dokončena celková realizace atypických sklocementových akustických obkladů v rámci jedinečného projektu Kongresového centra Zlín (KUC Zlín) podle návrhu ing. arch. Evy Jiřičné. Interiérové obklady stěn malého a obklady a podhled velkého sálu jsou realizovány speciálně tvarovanými sklocementovými prvky (akustické panely – difuzní a odrazivý), které umocňují celkový dojem z interiérového prostředí a zároveň slouží jako funkční prvek tvořící jedinečnou prostorovou akustiku v obou sálech.

 • je vydán nový prospekt zaměřený na fasády a obklady z materiálu polycon. Nový prospekt je také k nahlédnutí a ke stažení v sekci „Ke stažení“.

 • v měsíci červnu byla dokončena realizace sklocementové fasády na objektu SAPELI v Jihlavě. Na fasádě jsou použity 3D panely ze sklocementu v hladkém povrchu a provedení pohledového betonu.

 • dokončena realizace fasádního obkladu na objektu Společenského centra Trutnovska pro kulturu a volný čas „UFFO“. Použitý fasádní obklad je proveden ze specifických sklocementových desek, jejichž originální vzhled a barevnost byla speciálně řešena dle přání architektů.